Webp.net gifmaker

Нов лик, нов амбиент за работа во Градскиот пазар во Битола

Јануари 08, 2020

Нов лик и нов амбиент за работа добија дуќаните во Градскиот зелен пазар откако ЈП „Пазари“ комплетно ја замени дограмата во десеттина од нив. Замената на старата со ПВЦ дограма е комплетно финансирана од јавното претпријатие „Пазари“.

82231264 2570579266394435 3396211248616964096 n

82292459 581883439025845 6534566361727762432 n

81597970 502818213683514 2568898769567350784 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани