Webp.net gifmaker

По двајца новозаболени во Битола и Ресен

Јуни 21, 2020

Уште двајца битолчани се позитивни на КОВИД-19, со што до денес има 41 во Битола.

Двајца новозаболени има и во Ресен, каде бројот се искачи на 55 позитивни од 10 јуни до денес. 

 

Во последните 24 часа се направени 776 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај на ковид-19.

 
- Скопје 57
- Куманово 13
- Дебар 1
- Штип 3
- Тетово 19
- Струга 1
- Велес 1
- Битола 2
- Охрид 1
- Гостивар 1
- Ресен 2 
 
Починати се 5 лица, еден од Скопје, двајца пациенти од Куманово, еден пациент од Струга и еден од Гостивар. 
 
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 22 оздравени пациенти.
 
- Скопје 11
- Тетово 10
- Велес 1
 
Досега во земјата се направени вкупно 51.160 тестирања на ковид -19. 
 
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5106, бројката на оздравени пациенти е 1926, на починати е 238, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2942.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани