Webp.net gifmaker

Спомен обележје за Битола во срцето поставено в очи 4 Ноември

Ноември 03, 2020
Фотографијата е позајмена од фб профилот на Мартин Николовски Фотографијата е позајмена од фб профилот на Мартин Николовски

Спомен обележје на кое е испишано името на Битола, а на местото на буквата „о“ има срце, поставено е во градскиот парк кај Саат кулата по повод 4 номеври кога се одбележува 76-годишнината од ослободувањето на градот. Спомен обележјето се очекува во иднина , кога ќе се нормализираат работите по пандемијата со ковид-19, да биде место каде туристите ќе можат да направат симболична фотографија со името на градот. Обележјето, кое е осветлено во вечерните часови,  направено е  со средства на Општина Битола, поточно годинава нема да има свечени доделувања на награди со коктели, па средства ќе се искористат за други пригодни активности кои ќе остават трага во градот..     

 123759095 10214523061350559 8025533566995718272 n

(Фотографијата е позајмена од фб профилот на Мартин Николовски) 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани