125 хоспитализирани битолчани и еден починат на 73 годишна возраст поради компликации од вирусот

Април 07, 2021

 

125 битолчани се хоспитализирани до утрово во Ковид центрите во Битола како и во Модуларната болница. Ноќеска имало 13 приеми, а 10 паценти биле испишани. Поради компликации од вирусот починал битолчанец на 73 годишна возраст. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани