Битолчани покажаа колку се добри во бељот

Јуни 27, 2021
Фото Владо Стојанов Фото Владо Стојанов

„Дали си ти најдобрио битолски бељотџија“ е мотото под кое се одржа првиот хуманитарен турнир во познатата битолска друштвена игра со карти бељот. Турнирот во организација на „Ротаракт клуб“- Битола денес на пешачката патека покрај Драгор  собра куп битолски бељотчии. Нив не им пречеше топлото време да фрлат по некоја карта и да ја покажат својата умешност. Организаторите велат дека сите собрани средства ќе одат во хуманитарни цели.бе

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани