Webp.net gifmaker

Денес напладне сите пред „Папал дизајн“ слави 30 години постоење

Октомври 19, 2021

„Папал Дизајн“ денес слави 30 години постоење. Реткиот јубилерј ќе го прослави во 12 часот напладне пред канцелариите на фирмата, кај Ѕвончарите, за што е подготвена пригодна програма. Свој настап ќе има  Танцовиот спортски клуб ,,Step up" од Битола, па следува прес конференција и доделување благодарници за соработниците. Атмосферата ќе биде еснафска како што ѝ доликува на една компанија која со години се грижи за убавиот лик на битолските излози и светлечки реклами. Кој не знае за „Папал дизајн“ не е битолчанец!

..

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани