2win800x200

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапси седум лица за тешки кражби

Април 03, 2023

На подрачјето на Битола за периодот од првите два месеца оваа година по член 236 „тешка кражба“ од КЗ на подрачје на Битола поднесени се вкупно 38 кривични пријави против 17 сторители.

Најчесто пријавените тешки кражби се извршени во визби, помошни простории, магацини и подруми...

Од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола извршени биле 6 претреси во домови и други простории, при што лишени од слобода и приведени во полициска станица биле 7 лица. Кај нив се пронајдени и одземени разни украдени предмети и вратени се на сопствениците, соопштија од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани