Webp.net gifmaker

Дали ЈП „Комуналец“ е под стечај?

Ноември 20, 2017

Дали ЈП „Комуналец“ е под стечај ,  се прашуваат битолчани  откако утрово се соочиле со грда слика  пред  училиштето „Стив Наумов“ во Битола. 

Марија-Магдалена Петковска Микаровска на фејсбук објави фотографија од она што го затекна пред ова  училиштето со коментар„ Ужас е глетката, страшно е што дечиња играат, поминуваат и веројатно сметаат дека е во ред пред училиште да е преплавано со ѓубре! Срам да е на одговорните!!!“.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани