Webp.net gifmaker

Задолжително носете заштитна опрема за влегување во пазарот во Битола

Мај 21, 2020

 

ЈП „Пазари“-Битола од  денеска на влезовите на Градскиот зелен пазар постави табли на кои е истакната обврската сите граѓани при влегување во пазарот да носат заштитна маска, шал или марама. 

Согласно одлуката на Кризниот штаб на општина Битола влегувањето во градскиот пазар во Битола е со задолжително носење на маска, марама или шал.

пазари44

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани