Тешка сообраќајка со жртва на патот Битола-Прилеп

Јули 20, 2020

Тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, а друго е тешко повредено, се случи попладнево на магистралниот пат А3, делницата од Битола до Прилеп кај раскрсницата за Тополчани.

Од полицијата информираат дека сообраќајката кај нив е пријавена во 16,30 и повеќе детаљи најавуваат за подоцна.
 
Според извори на апла.мк со тешки телесни повреди се здобило едно лице, кое е префрлено во битолската болница. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани