19 годишен битолчанец нападнат од малолетник кај фонтаната пред Музејот

Јули 21, 2020

 

На 21.07.2020 во СВР Битола, А.Т(19) од  Битола пријавил дека на  20.07.2020 околу 22.30 часот, кај фонтаната на ул.„Партизанска“,  бил физички нападнат од непознато малолетно лице. Се работи на расчистување на случајот, информираат од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани