2win800x200

Пензионер со автомобил удрил во дрво на Пелистер

Јули 27, 2020

 

На 26.07.2020 во 13.45 на патот Битола – Пелистер, на пат за Голема Ливада, патничко возило „даеву матиз“ со битолски регистарски ознаки, управувано од К.И.(74) од Битола, изгубило контрола и удрило во дрво. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката И.Н.(69) од Битола и била пренесена во болницата во Битола за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани