2win800x200

Едно лице загина,три се повредени, меѓу кои и 10 годишно дете во тешка сообраќајка во Преспа

Јули 31, 2020

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладенво во Преспа  во која според се уште неофицијални информации загина жена, а маж на возраст од околу 40 години и девојче на 10 години со политрауми и во тешка состојба во моментото се на одделението за неурохирургија во Клиничката болница во Битола.

Поради исклучително тешката состојба и повредите со кои се здобиле овие  две лице,  во болницата се организира транспорт на поврдените на Клиниките во Скопје, потврдија од Клиничката болница во Битола, за апла.мк. Поврдено е уште едно лице на возраст од  60 години, кое  е хоспитализирано во Битолската болница.

 

Повеќе информации за оваа тешка сообраќајна несреќа ќе објавиме подоцна
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани