Webp.net gifmaker

Без вода дел од улиците "Васко Карангелевски" и "Анести Пановски"

Јануари 28, 2021

 

Поради дефект на водоводната мрежа кај кружниот тек кај Веро,  без водоснабдување се РЕМО зградите на улица Васко Карангелевски и дел од улицата Анести Пановски, исвестуваат од ЈКП "Водовод".
Екипите на ЈКП "Водовод" се веќе на терен и работат на санација на дефектот и брзо нормализирање на водоснабдувањето.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани