Webp.net gifmaker

Честитка на Петровска до верниците со католичка вероисповед

Април 04, 2021

„Со желби за добро здравје, благосостојба во домовите, мир во душата и срцето, Ви посакувам радосно да го дочекате денешниот голем празник Велигден во кругот на Вашите најблиски. Без разлика што веќе втора година овој голем празник не можеме да го дочекаме со целата негова светлост поради пандемијата со КОВИД-19, сепак, да останеме доследни на традицијата, љубовта, верата и чистата мисла.

Ви го честитам Велигден – празникот на Христовото Воскреснување“, истакна градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, во честитката до верниците кои денес го прославуваат Велигден.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани