Webp.net gifmaker

Соопштение од ЈКП Нискоградба

Март 31, 2021

КЈП Нискоградба Битола ги известува жителите на с.Буково дека од ден 31.03.2021 г (Среда) од 08:00 до 15:00 часот па се до 17.04.2021 година  сообраќајот на патен правец  од Буковски Ливади до Буково ќе биди во прекин  поради изведување на градежни работи на самиот патен правец..

Возилата на Брза Помош, Пожарна и Полиција ќе бидат пропуштани и ќе движат непречено.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани