Webp.net gifmaker

Јавните претпријатија со честитка за Рамазан Бајрам

Мај 12, 2021

Јавните претпријатија „Водовод“, „Нискоградба“, „Комуналец“ и „Пазари“ на сите граѓани со исламска вероисповед им го честитаат празникот Рамазан Бајрам  со желба за здравје, мир, благосостојба во семејствата, а овие денови  кај секој човек да ги потврдат вредностите на слога, толеранција и духовен напредок и сите заедно да имаме спокоен и среќен живот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани