Јавните претријатија од Битола со честитка до граѓаните по повод 23 Мај – Националниот ден на Власите

Мај 23, 2021

 

Јавните претпријатија од Битола упатија честитка до граѓаните по повод 23 Мај – Националниот ден на Власите.

Денеска го одбележуваме 23 Мај, Националниот ден на Власите, и ова е можност да оддадеме признание на влашкиот народ на вековниот стремеж за зачувување и промовирање на својот сопствен јазик, култура и традиција.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани