ЈП „Стрежево“ го честита Денот на сесловенските просветители

Мај 23, 2019

Јавното претпријатие „Стрежево“ од Битола на своите вработени и сите Македонци им го честитаат 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани