2win800x200

„Сквер арт“ на плоштадот во Ресен

Јуни 09, 2018

На плоштадот во Ресен се одржа манифестацијата „Сквер арт“. 50-тина ученици од основните училишта од цела Преспа, на ликовната работилница под отворено небо, имаат слобода и можност своите креации да ги престават на плочките на градскиот плоштад „Цар Самуил“, на штафелаи, на хартија и на паноа. Организатори беа Дом на култура „Драги Тозија“ и Општина Ресен.

34708768 10216874568525255 1760722946801795072 n

34775576 10216874569845288 8407582688772358144 n 1

34721095 10216874569205272 1764981187832446976 n

34771382 10216874568405252 6761192660448313344 n

35026285 10216874568925265 5755736830725062656 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани