Webp.net gifmaker

Елизабета Наумовска, заменик министер за образование: Моите заложби се Битола да добие капитални инвестиции во образованието

Септември 10, 2019

-Гледајќи ја состојбата во образовните установи во различни општини, Битола  долго време беше запоставена од претходнаа власт во однос на капитални инвестиции и во однос на средства што се наменуваа за реконструкции и опремување на училиштата.

Ќе се трудам,  онака како што училиштатата во главниот град се одлично опремени и во Битола да добиеме такви капацитети и такви можност. Моите заложби се и Битола да добие дел од тие капитални инвестиции наменети онаму каде што е потребно, посебно во училиштата во градот, рече заменик министерот за образоавние Елизабета Наумовска одговарајќи  на новинарско прашање каде е Битола во нејзината агенда и какви планови има за развој на образованието во битолските училишта.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани