Webp.net gifmaker

Гулевска-инвестираме во подобрување на условите за настава во основните училишта

Декември 30, 2019

Општина Могила во 2019 година инвестираше во подобрување на условите за настава во основните училишта.

Основните училишта во Добрушево, Ношпал, Радобор и Чарлија се комплетно реновирани со што им обезбедивме подобри услови за поквалитетна настава на учениците, вели градоначалничката Јасмина Гулевска.

81205182 2672515919501907 6607569067614142464 o

81110007 2672515856168580 3371018718510317568 o

80881213 2672516012835231 2108911895334354944 o

80389870 2672516089501890 1880221877712977920 n

81217238 2672516186168547 4397727004191883264 o

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани