Webp.net gifmaker

Почина Живко Радевски, поранешен директор на Битолската млекарница

Ноември 01, 2017

На 75 –годишна возраст почина Живко Радевски, поранешниот директор на Битолската млекарница. Погребот ќе биде утре на Светонеделските нови гробишта во 12 часот, а посмртните останки претходно ќе бидат изложени во капелата на цркавата Света Недела.

Радевски беше директор на ИМБ „Битола“ до нејзината продажба. За време на неговото менаџирање со компанијата, млакарницата успеа да постигне голем успех на домашниот и странските пазари. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани