Webp.net gifmaker

Падна првиот снег на Пелистер

Октомври 24, 2017

Падна првиот снег на Пелистер оваа сезона.

Побелени се повисоките делови од планината. image 0 02 04 afa3593decd0252a3682e2a3444223e54fe8c8667f1739159ea1eb4281072c35 VФотографиите ги направи битолскиот планинар Петар Нолев.image 0 02 04 8e9b7d53c3fa07d8b09748b4458006c02e9167465dc77be3d079358580a37244 VПокажуваат колку е величенствен Пелистер со снежна покривка, посебно погледот кон Големо Езеро, Ловечка куќа и моликовите шуми. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани