2win800x200

Денес тројца новозаболени во Битола, сите поврзани со позитивни лица

Септември 19, 2020

 

 
Денес на регионот на ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола потврдени се 7 нови случаи на COVID-19:
 
-3 лица во Битола (на возраст од 26 до 38 години), трите лица даваат податок за контакт со веќе регистрирани позитивни лицa 
-2 лица во Ресен (на возраст од 50 и 73 години), од кое едно лице дава податок за контакт со позитивно лице од веќе познат кластер;
-2 лица во Кичево (на возраст од 35 и 47 години), меѓусебно не поврзани; 
 
Во Битола до денес се регистрирани 267 заболени, а активни се 61 случај. На Инфективното одделение во Клиничката болница Битола хоспитализирани се 23 пациенти од регионот.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани