2win800x200

СДСМ: Општината и јавните претпријатијата се под целосна окупација на ДПМНЕ, најдобрите работни места се резервирани за најблиските на функционерите од партијата  

Февруари 29, 2024

Интегрален текст од прес конференција нар Дејан Србиновски од  СДСМ Битола

 

Потпретседателот на ДПМНЕ Битола, Горан Исков, си ја вработил сопругата во Општина Битола. 

 
Секретарот на ДПМНЕ, Никола Котевски, ја згрижил својата сопруга како библиотекар во ОУ Ѓорѓи Сугарев. 
 
Дали освен во битка за пратеници, високи функционери на ДПМНЕ Битола се во војна и заради вработувањата на своите најблиски? 
 
Општината, претпријатијата и установите во надлежност на градоначалникот Тони Коњановски се под целосна окупација на ДПМНЕ. Ама, најдобрите работни места се резервирани за најблиските на функционерите на ДПМНЕ.  
 
Најдобро за Битола е ДПМНЕ да се евакуира во Будимпешта! Во Битола ја очекува пораз!
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани