СООПШТЕНИЕ ОД ЈКП „ВОДОВОД“

Ноември 09, 2018

Ве известуваме дека на ден 11.11. 2018 година (недела) од 10-16 часот поради реконструкција на водоводна мрежа,  работи на  регионален цевковод,   ќе има прекин на  водоснабдувањето во селата:

Кравари, Оптичари,  Егри, Кременица, Гермијан, Лажац, Меџитлија и Жабени („Кронберг и Шуберт“)

ЈКП „Водовод“- Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани