„Водовод“ работи на санирање на голем дефект на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Март 08, 2020

ЈКП „Водовод“ од рано утрово работи на санирање на дефект на водоводна цевка Ф 250 мм на улицата „Кирил Пејчиновиќ“, над Црн Мост во Битола. 

Поради дефектот голем дел од домаќинствата во овој дел на градот се без вода. Од ЈКП „Водовод“ информираат дека се работи на нормализирање на состојбата. 

va2

va 3

воп

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани