„Стрежево“ го честита 8-ми Март, Денот на жената

Март 08, 2020

  По повод одбележувањето на 8-ми Март- Меѓународниот ден на жената, Јавното претпријатие „Стрежево“ упатува честитка до сите припаднички на понежниот пол, оддавајќи почит и признание на вековната борба на жената за економска, политичка и социјална рамноправност, ценејќи го трудот на жените и нивниот придонес во изградбата на нашето општество и почитувајќи ја нејзината улога  во изградбата на демократска заедница на рамноправни граѓани. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани