Сточниот пазар во Битола повторно се отвора на 4 мај

Април 30, 2020

Сточниот пазар во Битола со кој стопанисува ЈП „Пазари“ започнува со работа на 4 мај со прилагодено работење согласно мерките и препораките на Министерството за здравство. Според тоа ве известуваме дека сточниот пазар во Битола на 5 мај во вторник ќе работи.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани