Зајакнување на прогресивните и продемократски дигитални медуми

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Бриф разговара за проектот „Отворен кабинет“, зголемување на платите на полициските службеници, изградба на нови и реконструкција на постоечките објекти на…
Во оваа 2023 година освен мартовско усогласување на пензиите од 8.4 проценти, уште едно ќе следи во септември, усогласено според трошоците за живот и порастот на просечната плата кое ќе…
  Продолжува бранот на покачувања на платите во земјава. По наставниците, администрацијата, здравствените работници покачување ќе има и за вработените во УЈП. Вработените во УЈП ќе ги добијат бараните покачувања…
Страница 8 од 8

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани