Зајакнување на прогресивните и продемократски дигитални медуми

Испреговаравме добар македонски пакет со Бугарија. Од моментот на отварање на поглавјата, отстапи ли Бугарија од договореното, се обиде ли да не блокира по идентитетска основа, оваа наша македонска влада…
Оваа година на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура имаше рекордни 70 учесници, после рестриктивните години на пандемијата со ковид кои со радост и ентузијазам говореа за можноста…
Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска од општина Босилово, изјави дека в среда ќе се одржи првиот конститутивен состанок на работната група задолжена за нови мерки за…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани