Сончево и топли време неделава

Октомври 24, 2022

24.10 2022 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

3 Берово,
5 Битола,  Тетово,
6 Скопје-Петровец, Струмица, Лазарополе,
7 Прилеп, Демир Капија,
8 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Штип, Куманово, Дебар,
9 Гевгелија, Охрид,
10 Претор,
11 Попова Шапка, Виница,
12 Маврови Анови,
13 Крушево,
14 Дојран.
 
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи претежно сончево и топло за овој дел од годината. До вторник значително потопло ќе биде на планините. Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла и таму температурата преку денот ќе биде за неколку степени пониска.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани