2win800x200

Нова сообраќајка кај село Оптичари на патот Битола-грчка граница

Октомври 16, 2023
Фото А.Блажевска Фото А.Блажевска

На 15.10.2023 во 12.19 часот во СВР Битола било пријавено дека кај с.Оптичари, битолско,  на патот Битола-граница со Република Грција, патничко моторно возило марка „рено меган“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.Н.(67) од Битола,  излетало од коловозот. Во несреќата, сопатничката З.П.(84) од Битола се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани