2win800x200

НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА ОД ПОВЕЌЕ ИНСТИТУЦИИ И ЗДРУЖЕНИЈА

Декември 28, 2023

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, со новогодишни пакетчиња им ги честита Новогодишните и Божиќните празници на штитениците во Заводот за рехабилитација на слух, говор и глас во Битола, како и во Заводот за рехабилитација „Кочо Рацин“. 

Со цел разубавување на празниците на најмладите, Општина Битола донираше новогодишни пакетчиња и за повеќе здруженија и институции кои работат со лица со попреченост, како и за општинската организација на Црвениот крст, со што од општината донирани се вкупно 400 пакетчиња.

 

411155903 350080000992579 8189102040223534696 n

411181213 1316613592354672 6610085163093770855 n

412100785 929905382035169 7385021149670767755 n

412259172 1424311131802595 2563088920655971638 n

412711158 385887977442951 8482636972284623184 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани