Webp.net gifmaker

Децата од градинката „Коца Василева“ учат како да се заштитат во сообраќајот

Февруари 06, 2020

Децата од големите групи  од детската градинка „Коца Василева“ во Битола преку едукативно  предавање  учат на сообраќајна култура.

-Реализиравме предавање на тема „Учиме за сообраќајот, да ги заштитиме децата во сообраќајот“ од страна на СВР Битола, односно Отсек за превенција.

Оваа активност ќе продолжи и во другите детски градинки на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Битола во наредниот период, каде, низ игра и песна за нивно полесно помнење, дечињата ќе се запознаат со значењето на „полицаецот“, ќе учат за сообраќајната култура, правила и прописи, вели портпаролот на СВР Битола Сања Стаматова.

којл

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани