Webp.net gifmaker

Од утре минималната температура под нулата

Април 01, 2020

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Претпладнето сеуште ќе има повремени врнежи од снег во источните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Битола минималната температура ќе биде -2 а максималната 4 степени.

До 17 часот денеска во Битола наврнале 38 цм снег

До сабота во поголем дел од земјава утринските температури ќе се спуштаат под нула, но се очекува на места да се задржи снежната покривка.
 
За време на викендот ќе има повремен локален дожд.
FB IMG 1585770921961
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани