Webp.net gifmaker

Нов лимен покрив за градинката „Коца Василева“

Јуни 09, 2020

 

Се поставува нов лимен кров на градинката „Коца Василева“ во Битола. Досегашниот покрив  поради застареност после секој дожд им предизвикуваше проблеми во работењето на градинката, протекување што придонесуваше и за создавање на влага .

-Со донација од Јапонската амбасада и поддршка на Општина Битола, во градинката ,,Коца Василева", започнавме со реконструкција на кровот.
Нема да дозволиме влага во нашите градинки, вели директорката на градинките „Мајски цвет , Снежана Тодоровска.

кајерт

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани