Webp.net gifmaker

Известување од ЈКП „Водовод“

Јули 24, 2020

Санација на дефект на главна водоводна мрежа PVC F150 на улиците Младински бригади и Смилевски конгрес.
Санација на дефект на главна водоводна мрежа F150 на улица Филип II Македонски, на потегот од улица Благојче Силјановски до Дулие.
Екипите на ЈКП Водовод се на терен и работат на брзо санирање на дефектите и нормализирање на водоснабдувањето на овие локации.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани