Webp.net gifmaker

Седум улици во Долно Оризари за првпат добиваат асфалт

Јули 31, 2020

 

Седум улици во Долно Оризари за првпат добиваат асфалт. После вчерашното асфалтирање на една од улиците, денес се подготвуваат за асфалтирање и другите улици кои е предвидено да бидат асфалтирани во оваа фаза.

-Со реализацијата на овој проект, ќе им се овозможи на жителите да заборават на долгогодишните проблеми со кои се соочуваа низ годините, движејќи се до своите домови низ улици со кал во зима или прашина во лето, велат од општина Битола.

Вкупната вредност на договорот за реализација на овој проект изнесува 4 696 063 денари, средства од буџетот на Општина Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани