Webp.net gifmaker

Денес и утре сончево и многу топло, од вторник невреме и пад на температурите

Август 30, 2020

Времето денес е сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 37 степени. УВ=8  

Во Битола температурата ќе се движи од 15 до 34 степени.

И утре ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.
 
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од вторник ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, а дневната температура постепено ќе опаѓа. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани