Webp.net gifmaker

Битолчани во редици и без дистанца чекаат за да влезат во новиот маркет

Август 29, 2020

И покрај апелите за заштита од ковид-19, деновиве можат да се забележат редици битолчани како чекаат за да влезат во новоотворениот супер  маркет каде има храна со намалени цени.

На фотографиите што ги направи нашата редакција можат да се видат десетици луѓе kaко чекаат да влезат без дистанца, некои со маски, некои без. Внатре во маркетот се почитуваат мерките, но метежот што го затекнавме беше надвор пред влезот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани