Webp.net gifmaker

Груевски- 5 денари такса за угостителите до 15 ноември 2021 година

Мај 20, 2021

 

5 денари такса за угостителите во Општина Битола до 15 ноември 2021 година, ова е денешната одлука на Советот на општина Битола.

-Советот донесе одлука да ја намали цената од 15 на 5 денари за сите што користат опрема пред своите објекти, продавници, маркети. Ова е директна помош од Општина Битола за справување со последиците од пандемијата врз економијата, рече Валентин Груевски претседател на Советото на општина Битола.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани