Мицкоски и да се пресели во Битола, нема да ги убеди битолчани дека има идеја, реагираат од СДСМ

Јули 18, 2021

И секој ден да доаѓа во Битола, и во Битола да се пресели, Христијан Мицкоски нема да ги убеди битолчани дека ДПМНЕ има идеја, капацитет и легитимитет да раководи со Битола, пишува во писмената реакција на СДСМ по синоќешната посета на Битола од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.  

„Мицкоски и локалното раководство на ДПМНЕ прво што треба да направат е да им се извинат на битолчани за дванаесетте залудно потрошени години во кои аир видоа само неколкумина тогашни функционери. Дел од нив и ден денес чекаат правосилни пресуди. Мицкоски и неговите локални пајташи да им се извинат на битолчани за криминалот и корупцијата што ги направија нивните сопартијци чии слогани и ден денес мислат дека се примамливи. Мицкоски и неговите локални потрчковци да и се заблагодарат на СДСМ што со домаќинско и одговорно работење ја издвади Битола од калта во која ја оставија токму функционерите на ДПМНЕ. Битолчани нема да дозволат Битола да се врати во времето на Двојче, Трајче, Боки, Жабата, Цеца...“, пишува во реакцијата. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани