Утре облачно, в петок снег на повисоките места

Ноември 24, 2021

ВРЕМЕТО УТРЕ (25.11): Променливо облачно со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец

Во следните денови ќе се задржи претежно облачно време, а под влијание на влажен бран од петок ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во западните делови.

На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Од утре ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, што за време на викендот ќе услови повисоки дневни температури.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани