Пожар во ресторанот „Манаки“, пожарникарите интервенираат

Март 24, 2023

 Утрово избил пожар во кујната на ресторанот Манаки на улица „Рузвелтова“ до Поштата во Битола. По брзата интервенција на битолската противпожарна служба пожарот е изгаснат сега се вршат проверки на теренот. 

Пожарот избил од фритезата во кујната по што чадот го исполнил просторот на ресторанот. Битолската противпожарна служба веднаш интервенираше со 3 возила и 9 пожарникари. Ситуацијата е под контрола и се вршат проверки.  Пожарникарите со внимание го проверуваат оџакот дали евентуално има последици по безбедноста од малиот пожар.  

Нема достапен опис

 

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани