Градоначалничката Наташа Петровска позитивна на КОВИД-19

Декември 03, 2020

Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, е позитивна на КОВИД-19. Информацијата пред малку ја објави таа на својот ФБ профил. Петровска напиша:

 

"Почитувани, 

по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. 
Следните денови согласно препораките останувам во изолација. 
Бидете во добро здравје!", стои во објавата на градоначалничката Наташа Петровска на ФБ
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани