Webp.net gifmaker

„Водовод“ -До 13 часот прекин на водоснабдувањето со вода на потегот „Новачки пат“во близина на Бимилк

Јануари 28, 2020

ЈКП Водовод Битола известува дека денес  на ден 28.01. 2020 година поради дефект на водоводната мрежа,  до 13 часот   ќе има прекин на  водоснабдувањето со вода  на потегот „Новачки пат“  во близина на Битолската млекара- Бимилк.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани