Webp.net gifmaker

ЈКП „Нискоградба“ со соопштение-Од понеделник прекини во сообраќајот на патот за село Трново

Февруари 14, 2020

Во наредните денови почнувајќи од понеделник, 17. 02. 2020 година, па натаму, поради изведба на градежни канализациони работи на локалниот пат за село Трново ќе има трајни или повремени прекини на сообраќајот во периодот од 08 до 14 часот на потегот од кај кафеаната Шумски фенери па нагоре, поради што се препорачува внимателно возење. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани