2win800x200

44 годишен битолчанец пронајден мртов во фирма во индустрискиот дел на градот

Февруари 18, 2020

На 17.02.2020 во СВР Битола, лекар од Итна медицинска помош во СВР Битола пријавил дека во соблекувална во простории на фирма на улица „Индустриска” бил пронајден починат Б.Д.(44) од  Битола. Лекар констатирал смрт без траги од насилство. За настанот бил известен Трудов инспектор, а по наредба од Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.   

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани